GKL Çok Güzel Gelsene!


Efsane Geri Döndü! 

Sen de Geleceğin Kadın Liderleri'nden Biri Olabilirsin 


Hem benim hayatımda hem de Geleceğin Kadın Liderleri projesine katılan genç kadınların hayatında önemli yeri olan bir proje. Projenin benim hayatımı nasıl şekillendirdiğini merak edenler Meral Varuy'un blog yazısından detayları okuyabilir. Yazı için tık tık 

Biz projeye 2010 yılından bu yana dahil olmuş 365 genç kadın olarak ailemizin genişlemesini ve projenin daha fazla genç kadına dokunmasını arzuluyoruz. 

Projede yer alacak genç kadınlar, işe girişlerde kendilerine faydalı olabilecek; CV Yazma, İş Aramada Teknolojinin Kullanımı, Mülakat Simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Hedef Belirleme, İş Ahlakı, Etkin İletişim, Kariyer Planlaması ve Profesyonel Oryantasyon eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçirilecektir. Ayrıca katılımcılar; farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacak.

Kimler Başvurabilir?

* 20 – 25 yaş arası,
* Üniversitelerden 2014-2015 eğitim döneminde iyi derece ile mezun olmayı planlayan / olan,
* Tercihen burslu okumuş,
* Tercihen İngilizce bilen,
* Tercihen iş tecrübeli (staj, part-time iş, vs değerlendirilecektir),
* Yüksek kariyer hedefleri olan, başarı odaklı,
* Çalışma motivasyonu yüksek,
* Tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük yapmış genç kadınlar

Önemli Notlar:
  • Eğitimlerin sonunda katılımcı genç kadınlar sertifikalandırılıyor ve katılımcılara iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca yönlendirme yapılarak mentorlük veriliyor.
  • KAGİDER’e başvuran adaylar yukarıdaki kriterlere uygunlukları açısından bir elemeden geçirildikten sonra; yapılacak yüz yüze mülakatlar sonucu eğitim programına dâhil ediliyor.
  • Seçilen adayların ilgili eğitimlere katılma taahhüdü vermeleri bekleniyor.
  • Eğitim programı bedelsiz, ancak İstanbul’da gerçekleşecek eğitimler sırasında oluşabilecek yol ve konaklama giderleri adaylara aittir.
Ekim ayında gerçekleştirilecek eğitim programına başvurular 1 Ağustos 2015 tarihine kadar yapılabilmektedir. 

Başvuru ve daha detaylı bilgi için buradan buyrun: www.geleceginkadinliderleri.org 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder